Početak       O školi       Odseci       Takmičenja       Galerija       Dokumenta       Kontakt

 

На  такмичењима одржаним у матру и априлу 2017. године  наши ученици су освојили вредне награде


Поштовани,

            Током претходних недеља одржана су бројна такмичења на којима су учествовали ученици наше школе. Са поносом желимо да истакнемо њихове резултате.

            На Интернационалном фестивалу хармонике, АКОРДЕОН ФЕСТ – у, одржаном у Књажевцу од 29. до 31. марта 2017. године, ученик другог разреда издвојеног одељења наше школе у Димитровграду, Петар Петров, у класи наставника Далибора Дабића, освојио је треће место.

            На Међуокружном такмичењу виолиниста, одржаном 8. априла 2017. године у Неготину ученици наше школе су постигли значајне резултате. Ученик Лазар Асковић, у класи наставника Драгана Јовановића,  је освојио прво место у  категорији такмичара првог разреда. У категорији такмичара другог разреда, ученице Софија Митић и Јања Јоцић, у класи наставника Драгана Јовановића, освојиле су прва места, а ученик Страхиња Јовановић, у класи наставнице Анушке Милићевић Мареновић је освојио друго место. У класи наставнице Анушке Милићевић Мареновић , у категорији такмичара четвртог разреда, ученица издвојеног одељења наше школе у Димитровграду,Хелена Стојанов је освојила прво место, а ученик Саар Баранес друго место.

            На Такмичењу младих пијаниста у Зајечару, одржаном 12.априла 2017. године,  ученица четвртог разреда Јулија Поповић, у класи наставника Ненада Јанковића, освојила је прво место. Ученици одељења у Димитровграду, Ана Марија Иванов, у класи наставника Саше Алексића, Софија Иванов и Михајло Ставров ,ученици класе Натали Видановић, су освојили друга места у својим категоријама, док су ученице Ања Денков (класа Натали Видановић) и Нена Алексов (класа Саша Алексић) освојиле треће место у својим категоријама.

            Овом приликом честитамо и ученицима и наставницима на постигнутим резултатима и надамо се да ће на претстојећим такмичењима ученици наше школе  бити подједнако успешни и да ће и школи и граду донети још награда. 

Takmičenja

 

РЕЗУЛТАТИ  СА ТАКМИЧЕЊА

УЧЕНИКА ОСНОВНЕ МУЗИЧКЕ ШКОЛЕ

„ДР ДРАГУТИН ГОСТУШКИ“ П И Р О Т

ЗА ШКОЛСКУ 2016/2017. годину

 

 

11. децембар 2016. год        24. Републичко такмичење младих солфеђиста Београд

1. Алексић Исидора      VI раз.                        солфеђо          89 поена         похвала          класа: Пејчић Ирена             одељење: Пирот


11. март 2017. год                XV Такмичење младих солфеђиста - Пожаревац

1. Алексић Исидора      VI раз.                        солфеђо          98,66 поена    I место           класа: Пејчић Ирена             одељење: Пирот


30. март 2017.год.                Интернационални фестивал хармонике АКОРДЕОН ФЕСТ - Књажевац

1. Петар Петров            II  раз.                         хармоника      70,00 поена   III  место          класа: Далибор Дабић           одељење: Димитровград


  

8. април 2017. год.               Међуокружно такмичење младих виолиниста - Неготин

1. Лазар Асковић          I раз.                           виолина         94,00 поена    I место            класа: Драган Јовановић       одељење: Пирот

2. Страхиња Јовановић II  раз.                        виолина          86,00 поена   II место           класа: Анушка М. Мареновић одељење: Пирот

3. Софија Митић           II  раз.                         виолина         95,00 поена    I место            класа: Драган Јовановић       одељење: Пирот

4. Јања Јоцић               II  раз..                        виолина         91,00 поена    I место           класа:  Драган Јовановић       одељење: Пирот

5. Баранес Саар           IV раз                          виолина         85,00 поена    II место          класа: Анушка М. Мареновић одељење: Пирот

6. Хелена Стојанов       IV раз.                         виолина         97,00 поена    I место           класа: Анушка М. Мареновић одељење: Димитровград


23. април 2017. год.                  VIII Међународно такмичење гудача – Ниш

      1. Софија Митић      II раз.                         виолина        79,50 поена    III  место         класа: Драган Јовановић      одељење: Пирот

      2. Хелена Стојанов  IV раз.                        виолина        76,25 поена    III  место        класа: Анушка М. Мареновић одељење: Димитровград

     3. Баранес Саар       IV раз.                        виолина        70,50 поена     похвала         класа: Анушка М. Мареновић одељење: Пирот


12. април 2017. год    Међуокружно такмичење младих пијаниста Зајечар

1. Јулија Поповић         IV  раз.                       клавир           91,00 поена    I  место          класа: Ненад Јанковић        одељење: Пирот

2. Софија Иванов          III  раз.                       клавир           85,00 поена    II  место         класа: Натали Видановић    одељење: Димитровград

3. Ана Марија Иванов    IV раз.                       клавир           85,00 поена     II  место         класа: Саша Алексић          одељење: Димитровград

4. Михајло Ставров       II раз.                        клавир            81,00 поена     II   место        класа: Натали Видановић    одељење: Димитровград

5. Ања Денков              III раз.                        клавир           78,00 поена     III   место       класа: Натали Видановић    одељење: Димитровград

6. Нена Алексов          III раз                          клавир           75,00 поена     III   место       класа: Саша Алексић          одељење: Димитровград


09. мај 2017. год.                 61. Републички фестивал музичких и балетских школа Србије – Зрењанин

Екипа солиста, укупно друго место:

1. Хелена Стојанов       IV раз.          виолина           88.85 поена     II место            класа:АнушкаМилићевић Мареновић      одељење: Димитровград

2. Јулија Поповић         III  раз.         клавир             84.14 поена     II   место          класа: Ненад Јанковић        одељење: Пирот

3. Димитрије Станковић III раз.         хармоника        68,57 поена    похвала            класа: Дабић Далибор         одељење: Пирот

Камерни састав, наставник Далибор Дабић:

1. Ксенија Пејчић          Vраз.            клавир             64,71 поена    похвала            класа: Александар Јанковић одељење: Пирот

2. Бранка Видановић     Vраз.           клавир             64,71 поена    похвала            класа: Драган Јовановић      одељење Пирот

3. Лазар Панајотовић    IV раз.          хармоника       64,71 поена    похвала            класа: Далибор Дабић          одељење Пирот


20. мај 2017.год.                  VIII Међународно такмичење младих пијаниста Врање

1. Денков Ања               III  раз         клавир             80,33 поена    II место          класа: Натали Видановић   одељење: Димитровград

2. Иванов Софија          III  раз          клавир             68,66 поена    похвала         класа: Натали Видановић   одељење: Димитровград

3. Симов Сара               III  раз         клавир              67,66 поена   похвала        класа: Саша Алексић        одељење: Димитровград

4. Данко Сотиров           I раз.            клавир            84,00 поена   II место        класа: Саша Алексић          одељење: Димитровград

5. Јулија Поповић         III  раз          клавир             68,00 поена   похвала            класа: Ненад Јанковић            одељење: Пирот

 

20. мај 2017.год.                  „Naissus guitar“ фестивал – Ниш

     1. Маша Цветковић     II  раз.         гитара            88,00 поена   II место        класа: Душан Ђорђевић    одељење: Пирот

     2. Јанко Веселиновић  II  раз.         гитара            85,00 поена   II место        класа: Душан Ђорђевић     одељење: Пирот

 

25. мај 2017.год.                  VII Међународни фестивал ,, Музичко пролеће- Смедеревска Паланка

1. Сара Пејчић               III раз.                      Клавир           92,67 поена    I место           класа: Јелена Милошевић   одељење: Пирот

3. Ива Вићентијевић     IV раз.                        Kлавир          94,00 поена    I место            класа: Сандра Ристић          одељење: Пирот

РЕЗУЛТАТИ  СА ТАКМИЧЕЊА УЧЕНИКА

        ОСНОВНЕ МУЗИЧКЕ ШКОЛЕ

 „ДР ДРАГУТИН ГОСТУШКИ“ П И Р О Т

       ЗА ШКОЛСКУ 2015/2016. годину

 

 

06. децембар 2015. год        

23. Републичко такмичење младих солфеђиста Београд

1. Алексић Исидора        V раз.              солфеђо          89 поена          II место           класа: Пејчић Ирена              одељење: Пирот


11. март 2016. год    

XIV Такмичење младих солфеђиста - Пожаревац

1. Алексић Исидора        V раз.              солфеђо          98,66 поена     I место            класа: Пејчић Ирена              одељење: Пирот


18. март 2016.год.       

 IX Међународни музички фестивал - Аранђеловац

      1. Пејчић Сара                  II  раз.             клавир             91,33 поена     I  место           класа: Мелита Здравковић     одељење: Пирот

       2. Поповић Јулија           III раз.             клавир             84,00 поена     II место           класа: Ненад Јанковић            одељење: Пирот

       3. Сара Симов                 II раз.              клавир             82,00 поена     II место           класа: Саша Алексић            одељење: Димитровград


9. април 2016. год.   

Међуокружно такмичење младих виолиниста - Неготин

1. Ђурић Матија              II раз.              виолина           90,70 поена     I место            класа: Анушка Милићевић          одељење: Пирот

2. Оља Стаменковић       IV раз.             виолина           86,00 поена     II место           класа: Јовановић Драган            одељење: Пирот

3. Вићентијевић Лена      III раз.             виолина           80,33 поена     II место           класа: Јовановић Драган            одељење: Пирот

4. Софија Митић             I раз.                виолина           95,00 поена     I место            класа: Јовановић Драган            одељење: Пирот

5. Баранес Саар               III раз              виолина           92,00 поена     I место            класа: Анушка Милићевић        одељење: Пирот

6. Поповић Жељка          IV раз.             виолина           86,00 поена     II место           класа: Јовановић Драган            одељење: Пирот

7. Страхиња Јовановић I раз.                 виолина           93.00 поена     I место            класа: Анушка Милићевић          одељење: Пирот

8. Видановић Бранка       IV раз.             виолина           85,70 поена     II место           класа: Јовановић Драган            одељење: Пирот

9. Хелена Стојанов         III раз.             виолина           96,30 поена     I место            класа: Анушка Милићевић           одељење: Димитровград

10. Јања Јоцић                   I раз.                виолина           89,60 поена     II место           класа: Јовановић Драган         одељење: Пирот

  11. Кристина Манчић        I раз.                виолина           89,00 поена     II место           класа: Анушка Милићевић        одељење: Пирот


 

13. април 2016. год

Међуокружно такмичење младих пијаниста Зајечар

1. Алексић Исидора        V  раз.             клавир             81,00 поена     II  место          класа: Александар Јанковић         одељење: Пирот

2. Петар Павловић          II  раз.             клавир             84,00 поена     II  место          класа: Мелита Здравковић     одељење: Пирот

3. Пејчић Сара                 II раз.             клавир             96,00 поена     I   место          класа: Мелита Здравковић     одељење: Пирот

4. Сотиров Матеа            IV раз.             кла. дуо           90,00 поена     I   место          класа: Милица Васић одељење: Димитровград

5. Горчев Вања                IV раз.             кла.                  90,00 поена     I   место          класа: Милица Васић одељење: Димитровград


 

12. мај 2016. год.60.

Републички фестивал музичких и балетских школа Србије - Зајечар

1. Хелена Стојанов         III раз.             виолина           дисквалифи.    похвала          класа:   Анушка Милићевић Мареновић                          одељење: Димитровград

2. Исидора Алексић        V  раз.             клавир             70,00 поена     III  место         класа: Александар Јанковић                                           одељење: Пирот

3. Лазар Панајотовић      III раз.             хармоника      75,00 поена     III  место            класа: Дабић Далибор                                                    одељење: Пирот


 

21. мај 2016.год. XX такмичење (VI Међународно такмичење младих пијаниста Врање)

1. Денков Ања                 I раз.                клавир             70,50 поена     II место           класа: Милица Васић            одељење: Димитровград

2. Иванов Ана Марија     Vраз.               клавир             71.50 поена     II место           класа: Саша Алексић              одељење: Пирот


 

24. мај 2016.год. VI Међународно такмичење ,,Музичко пролеће- Смедеревска Паланка

1. Матија Ђурић              II раз.              виолина           79,00 поена     III место          класа: Анушка Милићевић  Мареновић                       одељење: Пирот

2. Саар Баранес             III раз.             виолина           72,00 поена     III место          класа: Анушка Милићевић Мареновић                         одељење: Пирот


 

25. мај 2016.год.                   

VI Међународно такмичење ,, Музичко пролеће- Смедеревска Паланка

1. Панајотовић Лазар      III раз.             хармоника                       85,33 поена     II место           класа: Далибор Васић            одељење: Пирот

2. Ана Благојевић            I раз.               клавир                         82,00 поена     II место              класа: Сандра Ристић            одељење: Пирот

3. Ива Вићентијевић       IV раз.             клавир                          89,00 поена     II место              класа: Сандра Ристић            одељење: Пирот

4. Тара Стојановић          III раз.             кл. дуо                        99,00 поена     I  место               класа: Сандра Ристић            одељење: Пирот

5. Софија Минчић           III раз.             кл. дуо                        99,00 поена     I  место                класа: Сандра Ристић            одељење: Пирот


 

27. мај 2016.год.

VI Међународно такмичење ,,Млади Виртуоз” - Београд

1. Хелена Стојанов         III раз.             виолина           90,00 поена     II место           класа:Анушка Милићевић   Мареновић                  одељење: Димитровград


Uspeh učenika na takmičenjima školske 2013/14 godine.

 

 

Stamenov Dejan, klavir                                            V razred

Međuokružno takmičenje mladih pijanista, Niš 2014 III nagrada

 

Popović Srećko, harmonika                                     V razred

58. Festival muzičkih i baletskih škola Srbije, Užice 2014 III nagrada

 

Aleksić Isidora, klavir                                                III razred

58. Festival muzičkih i baletskih škola Srbije, Užice 2014 Pohvala
Međunarodno takmičenje teorije muzike, Zaječar I nagrada
Međunarodno takmičenje solfeđa, Zaječar I nagrada

 

Stefanović Ognjen, klavir                                        II razred

Međunarodno muzičko takmičenje Bečej Fantast 2014. klavir II nagrada

 

Stojanov Helena, violina                                          I razred

Petar Konjović Beograd, "Mladi virtuoz" III nagrada
Međunarodno takmičenje mladih violinista, Negotin I nagrada

 

Hristov Milena i Kotev Georgi, klavirski duo          VI razred

Međunarodno takmičenje mladih pijanista, Vranje 2014 III nagrada

 

Sotirov Matea i Gorčev Vanja, klavirski duo          II razred

Međunarodno takmičenje mladih pijanista, Vranje 2014 II nagrada
Međunarodno takmičenje mladih pijanista, Zaječar I nagrada

 

Nikolić Luka, klavir                                                  II razred

Međunarodno takmičenje mladih pijanista, Vranje 2014 II nagrada
Međunarodno takmičenje mladih pijanista, Zaječar I nagrada

 

Ivanov Ana Marija, klavir                                        III razred

Međunarodno takmičenje mladih pijanista, Vranje 2014 III nagrada

 

Ćirić Mila                                                                  VI razred

Međunarodno takmičenje teorije muzike, Zaječar III nagrada
Međunarodno takmičenje solfeđa, Zaječar II nagrada

 

Petrović Anđelija, klavir                                          III razred

Međunarodno takmičenje mladih pijanista, Zaječar II nagrada

 

Đokić Marina, klavir                                                IV razred

Međunarodno takmičenje mladih pijanista, Zaječar II nagrada

 

Pejčić Ksenija, klavir                                               II razred

Međunarodno takmičenje mladih pijanista, Zaječar III nagrada

 

Blagojević Iva, klavir                                               III razred

Međunarodno takmičenje mladih pijanista, Zaječar III nagrada

 

Ristić Tina, violina                                                    I razred

Međunarodno takmičenje mladih violinista, Negotin I nagrada

 

Stamenković Olja, violina                                       II razred

Međunarodno takmičenje mladih violinista, Negotin II nagrada

 

Osmanović Isidor, violina                                       III razred

Međunarodno takmičenje mladih violinista, Negotin II nagrada

 

Stojanov Teodora, violina                                        III razred

Međunarodno takmičenje mladih violinista, Negotin II nagrada

 

Pop Krstić Petar, violina                                         IV razred

Međunarodno takmičenje mladih violinista, Negotin III nagrada

 

KLAVIRSKI TRIO

Stamenković Olja, violina                                  II razred

Ristić Tina, violina                                                I razred

Ćirić Mila, klavir                                                 VI razred

Međunarodno takmičenje mladih violinista, Negotin I nagrada


Uspeh učenika na takmičenjima školske 2012/13 godine.

 

 

Ćirić Jovana                                         V razred

Međunarodni festival mladih pijanista Art Studio, Šabac II nagrada
Republičko takmičenje ZMBŠS, Šabac pohvala
11. internacionalni festival - Muzička škola Ub I nagrada

 

Stamenković Olja                                  I razred

Međuokružno takmičenje mladih violinist MŠ Negotin I nagrada

 

Kolić Bogdana                                       IV razred

1. Internacionalni festival – Muzička škola Ub         I nagrada

 

Stamenov Dejan                                    IV razred

57. Festival muzičkih i baletskih škola Srbije, Pančevo I nagrada

 

Petrov Darko                                          VI razred

57. Festival muzičkih i baletskih škola Srbije – Pančevo     III nagrada

 

Gorčev Vanja                                          I razred

XVII Međunarodno takmičenje mladih Pijanista – Vranje III nagrada

 

Ivanov Ana Marija                                   II razred

XVII Međunarodno takmičenje mladih Pijanista – Vranje II nagrada

 

Delčev Lidija                                           II razred

XVII Međunarodno takmičenje mladih Pijanista – Vranje III nagrada

 

Delčev Anđela                                        III razred

XVII Međunarodno takmičenje mladih Pijanista – Vranje III nagrada

 

Nikolić Tijana                                         III razred

XVII Međunarodno takmičenje mladih Pijanista – Vranje III nagrada

 

Jovanović Aljoša                                    V razred

XVII Međunarodno takmičenje mladih Pijanista – Vranje pohvala

 

Milanov Luka                                          VI razred

XVII Međunarodno takmičenje mladih Pijanista – Vranje III nagrada

 

Nikolić Luka                                            I razred

Mladi virtuoz, „Petar Konjović“ – Beograd                       II nagrada

 

Blagojević Iva                                         II razred

Mladi virtuoz, „Petar Konjović“ – Beograd  III nagrada
XVII Međunarodno takmičenje mladih Pijanista – Vranje III nagrada
   


Uspeh učenika na takmičenjima školske 2011/12 godine.

 

 

Jovanović Katarina                         VI razred

9. susreti mladih solfeđista, Požarevac I nagrada
Republičko takmičenje solfeđista, Beograd II nagrada
Festival muzičkih i baletskih škola Srbije, Smederevo III nagrada

 

Petrov Darko                                   V razred

9. susreti mladih solfeđista, Požarevac II nagrada
Međunarodno takmičenje harmonikaša, Knjaževac III nagrada
Festival muzičkih i baletskih škola Srbije, Smederevo III nagrada

 

Stamenov Dejan                             III razred

5. međunarodni muzički festival - klavir, Aranđelovac I nagrada
12. Međunarodno takmičenje mladih pijanista, Niš III nagrada

 

Kolić Bogdana                               III razred

Festival muzičkih i baletskih škola Srbije, Smederevo II nagrada
Međunarodno takmičenje mladih pijanista, Vranje 2012 III nagrada

 

Đokić Marina                                   II razred

5. međunarodni muzički festival - klavir, Aranđelovac II nagrada

 

Milanov Luka                                   V razred

Međunarodno takmičenje mladih pijanista, Vranje 2012 III nagrada

 

 

Delčev Lidija                                     I razred

Međunarodno takmičenje mladih pijanista, Vranje 2012 II nagrada

 

 

Ivanov Ana Marija                            I razred

Međunarodno takmičenje mladih pijanista, Vranje 2012 II nagrada

 

 

Perović Anđelija                              I razred

Međunarodno takmičenje mladih pijanista, Vranje 2012 II nagrada

 

 

Nikolić Tijana                                  II razred

Međunarodno takmičenje mladih pijanista, Vranje 2012 II nagrada

 

 

Nikolić Tijana                                  II razred

Međunarodno takmičenje mladih pijanista, Vranje 2012 III nagrada

AKTUELNOSTI

 

SMOTRE

Smotre učenika od trećeg do šestog razreda  OMŠ"Dr Dragutin Gostuški" biće održane 24.01.2018. godine u prostorijama škole. 

 

ČETVRTO ŠKOLSKO TAKMIČENJE IZINSTRUMENTA

Četvrto školsko takmičenje iz instrumenta (klavir, violina, harmonika i gitara) biće održano 20.01.2018. godine u prostorijama škole. 

 

ŠKOLSI LIST "INTERMECO"

U čast petnaestogodišnjice postojanja i rada Osnovne muzičke škole "Dr Dragutin Gostuški" u Pirotu i izdvojenog odeljenja u Dimitrovgradu urađen je prvi broj školskog lista po imenom INTERMECO.

Na predlog Direktora škole Zorana Tošića, ubuduće će se u junu mesecu svake godine izdavati novi broj. Prvi broj je izdat 14.juna 2017. godine u elektronskoj formi.

preuzmi prvi školski list    INTERMECO

UČENIK GENERACIJE  U ŠKOLSKOJ 2016/17. GODINI

U skladu sa pravilnikom o nagrađivanju učenika Osnovne muzičke škole "Dr Dragutin Gostuški" u Pirotu, na sednici nastavničkog veća održanoj dana 14.06.2017. godine, posebno priznanje "Učenik generacije"za školsku 2016/17. godinu dodeljena je Isidori Aleksić, instrumentalni odsek - klavir, klasni starešina Aleksandar Janković.

OKRUŽNO TAKMIČENJA HOROVA I ORKESTARA OSNOVNIH ŠKOLA

Školskа 2016/2017. godinа

 
u subotu, 22. aprila 2017. godine u Pirotu sa početkom u 12 sati održаće se  Okružno tаkmičenje horovа i orkestаrа osnovnih školа u prostorijama OMŠ "Dr Dragutin Gostuški" u Pirotu.
Prijave horova i orkestara potrebno je dostaviti najkasnije do 14. aprila 2017. godine. na adresu OMŠ "Dr Dragutin Gostuški" u Pirotu.

sreda, 22. mart 2017.  sala Simfonijskog orkestra u Nišu

Posle sklopljenog sporazuma o saradnji između osnovne muzičke škole "Dr Dragutin Gostuški" i Muzičke škole u Nišu, a u organizaciji iste, naši učenici su učestvovali u izvođenju poznatih dela klasične muzike, na koncertu, koji je održan u sali simfonijskog orkestra. Učenici 4,5 i 6 razreda, naše škole, su sa svojim vršnjacima svirali u orkestru Muzičke škole iz Niša. Nastavnik koji je predvodio naše učenike i uvežbavao repertoar je prof. Anuška Milićević Marenović.

 

Početak nove školske godine

 

Osnovnа muzičkа školа „Dr Drаgutin Gostuški“ Pirot počinje sа rаdom u četvrtak 1. septembrа 2016. godine.
Učenici koji su u svojoj osnovnoj školi prepodnevnа smenа dolаze u muzičku školu u četvrtak 1. septembrа. 2016. godine po podne, а učenici koji su u svojoj osnovnoj školi poslepodnevnа smenа dolаze u muzičku školu u petak 2. septembrа 2016. godine pre podne.
Konаčаn rаspored individuаlne i grupne nаstаve učenici će dobiti od svojih klаsnih stаrešinа.

 


Saradnja sa kompanijom TIGAR TAYERS
 24.09.2016.
Povodom obeležavanja dana porodice, bezbednost dece u saobraćaju TIGAR TAYERS bila je organizator i domaćin projekta. Naša škola se odazvala pozivu domaćina i aktivno učestvovala u obeležavanju ovog dana. Učestvovala su deca sa svih odseka u školi, a sa njima su tokom celog dana bili njihovi nastavnici i Direktor  škole. Organizacija i sam nastup naših učenika je bio zapažen od strane posetilaca koji su gromoglasnim aplauzima nagarađivali male vitruoze.

HARMONIKA  Master class

U okviru projekta "Ključ", u prostorijama muzičke škole, 28.09.2016.godine, održan je  majstorsi kurs HARMONIKE uz učešće učenika. Sa učenicima je radiio prof. harmonike iz Niša Predrag Jovanović. 

 

klavir i violina Master class

U prostorijama muzičke škole, 21.10.2016.godine, održani  su klavirski i violinski majstorsi kursevi  za učenike i profesore. Majstorski kurs violine je vodio Igor Aleksić, profesor violine iz Niša, majstorki kurs klavira vodio je prof klavira iz Niša Bojan Mladenović.


Gitara  Master class

U prostorijama muzičke škole, 28.10.2016.godine, održan je  majstorsi kurs GITARE  za učenike i profesore. Majstorski kurs  vodila je i radila sa decom Vesna Petković, profesor gitare iz Niša


 

 

Tradicionalni koncert povodom obeležavanja 14. godina postojanja i uspešnog rada

  U ponedeljak, 3.10.2016. godine u sali Doma kulture u Pirotu, a povodom obeležavanja 14. godina postojanja i ispešnog rada, učenici nаše škole održаli su trаdicionаlni koncert . Pored učenika škole nastupili su  i uveličali ovaj dan i profesori škole kao i amaterski hor Doma kulture pod dirigentskom palicom Anite Nikolić. Prepuna sala gostiju, opravdala je postojanje Osnovne muzičke škole svih ovih godina, iz kojih su redova mnoga deca nastavila muzičko obrazovanja u srednjim muzičkim školama i fakulteteima. 


Saradnja sa Srpskim lekarskim društvom 

Dana, 14.11.2016. godine, a povodom proslave slave "Sveti Vrači Kozma i Damjan" koju proslavljaju lekari i medicinari organizovan je svečani prijem za medicinare, a našoj školi je pripala čast da učestvuje u kulturnom delu programa. Naši učenici su se predstavili prigodnim programom. Nastupilim su učenici iz Klase Anuške Milićević Marenović, Aleksić Saše, Milošević Jelene i Janković Aleksandra. Premijerno je nastupio kamerni duo violine i klavira, prof.Jelena Milošević, klavir i prof.Anuška Milićević Marenović, violina. Korepetitor učenicima na ovom nastupu bio je prof, Aleksandar Janković. 


 

Novogodišnji koncert

Povodom Novogodišnjih i Božićnih praznika, učenici naše škole održaće tradicionalni Novogodišnji koncert. Prvo će se predstaviti publici u Dimitrovgradu, 21.12.2016. godine u Centaru za kulturu sa početkom u 17 sati.

Potom sledi koncert u Pirotu, 24.12.2016. godine sa početkom u 15.00 časova.
Na koncertima će nastupiti deca koja su se istakla svojim zalaganjem i postignućima.

petak, 3.03.2017. Svečana sala Gimnazije

Povodom  izdavanja monografije "60. godine istorijskog arhiva u Pirotu", nastupili su u muzičkom delu učenici naše škole. Iz klase prof. Nenada Jankovića učenica Julija Popović, iz kase prof.Aleksandra Jankovića, učenici: Marko Ivanović i Mina Jovanović, iz klase prof.Anuške Milićević Marenović, učenik Saar Baranes, i iz klase prof.Dragana Jovanovića učenica Sofija Mitić. Korepetitor učenicima je te večeri bio prof. Dragan Jovanović. Organizacija je bila poverena Direktoru škole Tošić Zoranu.


 


 


 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 

 

 
 

 

Sva prava zadržana © 2012               Osnovna škola za muzičko obrazovanje "Dr Dragutin Gostuški" Pirot